Kurtmann

Galatasaray 2 - 2 Steaua

Scorul a fost deschis repede, de Dayro Moreno in minutul 5 pentru Steaua. Aykut degajează greşit, în spatele lui Arthuro, mingea sare la Moreno, care nu iartă!
In minutul 13, Steaua isi majoreaza scorul, Golanski aruncă lung de la margine, în careu, Servet încearcă să respingă, însă trimite numai pînă la Nicoliţă. Internaţionatul reia spectaculos, din voleu şi este 2-0 pentru Steaua!

In minutul 19 Shabani Nonda reduce din diferenţă! Atacantul Galatei reia din apropiere, pe lîngă Zapata, un balon ricoşat dintr-un coechipier. Este 1-2!

Minutul 47 nu este intr-un ceas bun pentru Steaua, deoarece Shabani Nonda aduce egalarea pe tabelă după ce fructifică printr-o lovitură de cap din 8 metri centrarea trimisă de pe partea stîngă de vedeta Arda Turan. Pana la finalul meciului Steaua a mai avut ocazii, care nu au fost fructificate.